Boşanma Avukatları Ankara

Boşanma Davası
Boşanma Davası Nasıl Açılır? boşanmada mal paylaşımı
İyi boşanma avukatları düşüncelerinizi farketmelidir. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki dava süresince size destek olabilecek bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ön şarttır. Peki iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları ne şekilde açılır ona da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilir. Eğer eşler boşanma konusunda anlaşmışlarsa aile hakimine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden az sürmüş ise taraflar anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı olarak boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla düzenlenmesi iyi olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde ayrılmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma sebebinin yerinde olması gerekir. buna ek olarak ayrılma sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı taraf boşanma gerekçelerini her türlü delille ispatlayabilir. Örneğin facebook yazışmaları delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir boşanma avukatından yardım alınmalıdır.


Boşanma Avukatı kelimesi hiç bir zaman aklımıza iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı içinde bulunduğumuz toplumu güzelleştirmek için seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , avukat olmaya para sebebiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.
Bir Bu bağlantıyı ziyaret edin çok boşanma avukatı var. En İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı bulurken en mantıklı yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir yol ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *